goraczka

Problem z Gorączka jak z tym walczyć ?

Jesień i wczesna wiosna to okres, kiedy liczba zachorowalności wzrasta. Chorobom występującym w tym okresie oprócz bólu gardła, kaszlu czy kataru towarzyszy również gorączka, która także jest oznaką dopadającej nas infekcji.

Zbyt wysoka może być niebezpieczna, dlatego bardzo istotne jest jak najwczesne zdiagnozowanie jej wysokości i właściwe postępowanie.

Problemy z gorączką – Przyczyny gorączki.

Gorączka to nie zawsze objaw dopadającej nas choroby wirusowej. Powodować ją mogą też wymioty, biegunki, odwodnienia, szczepienia ochronne, ciężkie urazy czy reakcja organizmu na niektóre leki. Ponadto podwyższona temperatura ciała towarzyszyć może także wielu poważnym chorobom, w których występuje stan zapalny wywołany przez bakterie, pasożyty czy też związki chemiczne. Każdą przyczynę pojawienia się gorączki, zwłaszcza utrzymującą się dłużej powinien ustalić lekarz po dokładnym wywiadzie z pacjentem, badaniu fizykalnym czy laboratoryjnym.

Gorączka u dzieci.

Podwyższona temperatura ciała u dziecka zawsze wywołuje niepokój u rodziców. Ponieważ jest zwykle zwiastunem rozwijającej się choroby. Może występować podczas ząbkowania, biegunki czy kolki. Ale nie tylko. Może być reakcją u dziecka na niektóre lekarstwa lub występować po zastosowaniu okresowych szczepień. Gdy gorączka u dziecka przekracza dopuszczalną normę, a metody fizykalne (ochładzanie dziecka) nie przynoszą rezultatu wymagana jest interwencja lekarska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *